EM-9221-10
10 in stock
VIP MEMBER JOIN VIP
Upto 15% off • VIP access • Extended warranty
10 in stock
Safe & Secure Payments
PM
Overview
Specifications
Product Information
Model Type: Dumbbells Viny Coverd Set, 6 Kgs
Model Number: EM-9221-10
Color: Blue/Purple/Red
Features & Specs
Total Weight: 10kg
Weight Range: 1kg - 2.5kg
Design Shape: rounded
Grip Type: Contoured TPR Grip
Primary Exercise: Strength training and toning
Measurements
Dimensions: 42.4L X 24.8W X 9.4H cm
Unit Quantity 1pc Set per order
Handle Length: 11
Handle Diameter: 2.5
Shipping Size: 42L X 21W X 13H cm