EM-9227-30
4 in stock
VIP MEMBER JOIN VIP
Upto 15% off • VIP access • Extended warranty
4 in stock
Safe & Secure Payments
PM
Overview
Specifications
Product Information
Model Type: Adjustable Chrome Dumbbell set 30kg
Model Number: EM-9227-30
Color: Chrome
Features & Specs
Total Weight: 30kg
Weight Range: 1kg -30kg
Design Shape: rounded
Grip Type: Knurled Rubber Grip
Primary Exercise: Strength training and toning
Measurements
Dimensions: 30L X 17W X 0.01H cm
Unit Quantity 1pc Set per order
Handle Length: 0
Handle Diameter: 2.5
Shipping Size: 50L X 30W X 17H cm